top of page

Методи і засоби захисту деревини від вогню

Деревина – це традиційний згораючи матеріал. Пожежна небезпека визначається в основному межею поширення вогню по будівлям з деревини. Тому вогнезахист дерев'яних конструкцій ґрунтується на створенні з деревини трудносгораемого матеріалу, який найчастіше руйнується тільки в зоні дії вогню та обмежено поширює горіння за її межами.

Методи та засоби огнезащитны деревини

Останній спосіб вогнезахисту передбачає нанесення шару покриття на поверхню матеріалу, ефективність якого визначається адгезією до даної поверхні та фізико-хімічними властивостями. Якщо джерело запалювання діє короткочасно в певному місці, вогнезахисні покриття ускладнюють горіння дерев'яних конструкцій, покращують процес гасіння пожежі. Більш того, дуже часто навіть виключають виникнення загоряння. Вогнезахист просоченням: в матеріал вводяться спеціальні засоби - антипірени. Метод забезпечує захист від загоряння дерев'яних конструкцій при локальному вогневому впливі, його виникла пожежа. Може спостерігатися лише обвуглювання матеріалу, обмежений площею впливу полум'я.

В залежності від галузі використання і призначення засоби, які використовуються для захисту деревини та виробів з неї від вогню, поділяються на такі види:

просочення є водними розчинами солей, які наносять на поверхню деревини. Вводяться глибоким просоченням під тиском або методом прогрів-холодна ванна; обмазки, покриття наносяться на поверхню пастоподібні суміші. Захищають від загоряння та не мають достатніх декоративних властивостей; емалі, фарби утворюють тонкий, непрозорий шар різних кольорів на поверхні. Перешкоджають загоряння та розповсюдження полум'я, захищають від впливу вологи; лаки для обробки дерева утворюють тонку прозору плівку на поверхні, яка дає можливість зберегти текстуру деревини.

Останні пости

Дивитися всі

Гідрофобізація

Гідрофобізація – метод захисту будівель і споруд від впливів зовнішнього середовища, головним чином, від вологи. За допомогою цього...

Comments


bottom of page