top of page

Захисні просочення для деревини: види, склад, властивості 

Обробка дерева як будівельного матеріалу виконує дві функції:

Естетичну функцію – поліпшення зовнішнього вигляду; Захисну функцію – підвищення стійкості матеріалу до несприятливих впливів зовнішнього середовища (гниття, вологи тощо). Один з найбільш поширених джерел руйнування деревини – волога. Під її впливом матеріал може деформуватися або дивуватися бактеріями, що викликають гниття, пліснява і т. д. Найбільш схильні до таких впливів дерев'яні конструкції, мають часте взаємодія з опадами або грунтом. Таким чином, обробка спеціальними засобами виконує не тільки косметичну функцію, але і захисну, продовжуючи термін служби конструкції на тривалий час.

Просочення дерев'яних будівель антисептиками з подальшою їх фарбуванням – один з найбільш відомих і застосовуваних способів захисту дерев'яних споруд. Однак такий метод досить трудомісткий і дорогий. В даний час йому на зміну приходить новий спосіб – застосування комплексних просочень.

Склад биовлагозащитных просочень досить складний:

розчинники, які сприяють перенесенню компонентів на оброблювані поверхні; пігменти; плівкоутворювачі (латексні, алкідні, акрилові полімери); добавки, що забезпечують технологічні характеристики просочення; зшиваючі агенти, які сприяють збільшенню міцності складу за рахунок створення поперечних зв'язків. Просочення можуть бути зроблені вітчизняним або закордонним виробником. Вибір марки залежить від фінансових можливостей споживача. Найбільш якісними є просочення на водній основі, однак, вони й коштують дорожче. Разом з тим, візуально споруди, оброблені складом на водній основі і споруди, оброблені просоченням з органічним розчинником, істотних відмінностей не мають.

Через 5 років після просочення дерев'яної конструкції, процедуру потрібно повторити. При цьому зовсім не обов'язково застосовувати таку ж речовину, з тією ж основою, їх можна чергувати. Вибираючи цей засіб, важливо акцентувати увагу на тому, для яких видів робіт вона призначена. Потрібно пам'ятати, що просочення для зовнішніх робіт, у жодному випадку, не може бути застосовна для внутрішніх робіт із-за наявності в ньому шкідливих для організму людини речовин.

При виборі засобу також варто звернути увагу на упаковку – на ній повинен бути логотип марки, інструкція та характеристики просочення.

Останні пости

Дивитися всі

Гідрофобізація

Гідрофобізація – метод захисту будівель і споруд від впливів зовнішнього середовища, головним чином, від вологи. За допомогою цього...

Comments


bottom of page